MODUŁY SYSTEMU SYSTEmEGC
Moduł obsługi wezwań umożliwia zarządzanie danymi o nieopłaconych przejazdach, dodawanie nowych danych, przegląd oraz analizę zgromadzonych informacji. Wprowadzając wezwania można dokładnie określić zarówno kwoty za przejazd jak i kwoty dodatkowe. Wezwania mogą być grupowane według ich typów, ustalonych przez samego użytkownika. Elastyczność systemu umożliwia użytkownikowi precyzyjne określenie sposobu nadawania numeracji, kontroli poprawności edycji itp. Dzięki rozbudowanemu systemowi słowników została zapewniona poprawność i jednolitość ewidencji danych. Zastosowanie urządzeń mobilnych umożliwia kontrolerom przygotowanie wezwania na miejscu zdarzenia i automatyczne przesłanie go drogą internetową do system SEGC.
Moduł posiada automatyczny generator powtórnych wezwań z wezwań pierwotnych. Służy drukowaniu wezwań, książek nadawczych z podziałem na firmy zajmujące się doręczaniem, odnotowaniu doręczeń, wezwań niedoręczonych (zwrotów) oraz tworzeniu ewidencji wysłanych upomnień.
System posiada automatyczny generator wezwań przedsądowych z wezwań pierwotnych. Służy do drukowania wezwań przedsądowych, książek nadawczych z podziałem na firmy zajmujące się doręczaniem, odnotowaniu doręczeń, wezwań niedoręczonych (zwrotów) oraz tworzeniu ewidencji wysłanych wezwań przedsądowych. Daje możliwość przeglądu wygenerowanych wezwań przedsądowych.
Moduł dający możliwość automatycznego przedawniania, umarzania, anulowania dokumentów po określonym czasie. Automat może np. generować wezwania przedsądowe.
Moduł umożliwia generowanie pozwów o wydanie nakazów zapłaty z nieopłaconych wezwań przedsądowych, drukowanie pozwów (elastyczne, automatyczne tworzenie ich treści z wykorzystaniem słowników) oraz tworzenie ewidencji pozwów. Zgodnie z najnowszymi przepisami KPC system został wyposażony w mechanizm umożliwiający automatyczne przypisywanie sądów według właściwości miejscowej. System umożliwia naliczanie odsetek od kosztów postępowania sądowego.
Moduł automatyzuje generowanie pozwów i składanie ich w Sądzie Rejonowym w Lublinie XVI Wydział Cywilny. Zapewnia współpracę z portalem www.e-sad.gov.pl w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Elektroniczna wymiana danych z serwisem EPU może być realizowana za pomocą bezpośredniego połączenia z serwisem EPU.
Obejmuje etapy następujące po złożeniu pozwu w sądzie. Zdefiniowane etapy to (w kolejności występowania):
- Ewidencja nakazu zapłaty, wyroku oraz apelacji
- Wezwania przed komornicze (opcja),
- Ewidencja sprzeciwów wobec nakazów zapłaty,
- Wnioski o nadanie klauzuli wykonalności
- Uprawomocnianie nakazów zapłaty
Umożliwia automatyczne tworzenie wniosków egzekucyjnych do prawomocnych orzeczeń z sądu do wskazanych kancelarii komorniczych
Zgodnie z przyjętą ustawą system został wyposażony w mechanizm automatycznego przypisywania wniosków egzekucyjnych do właściwych pod względem rewiru komorników. Dodatkowo system umożliwia ustalenie preferencji konkretnego komornika dla danego rewiru.
Autorski moduł umożliwiający tworzenie wniosków egzekucyjnych w formie elektronicznej podpisywanie ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym i przekazywanie ich do właściwych kancelarii komorniczych. Zwrotnie dokumentacja komornicza zostaje przekazana elektronicznie, co umożliwia zaimportowanie jej bezpośrednio do systemu.
Moduł umożliwia elastyczne modelowanie procesu generowana dokumentów stosowanych podczas egzekucji długu w dowolnym momencie. Użytkownik ma możliwość dokładnego określenia ile i w jakiej kolejności będą tworzone kolejne powiadomienia dla zobowiązanych.
Moduł umożliwia generowanie zawiadomień o popełnieniu wykroczenia w stosunku do osób wielokrotnie odbywających przejazd bez uiszczenia opłaty. Zawiadomienia o wykroczeniach mogą być tworzone na każdym etapie prowadzenia egzekucji. Moduł umożliwia drukowanie zawiadomień o popełnieniu wykroczenia, tworzenie ich ewidencji i zestawień.
Funkcjonalności tego modułu dostosowane zostały do specyfiki pracy tych przedsiębiorstw, które przekazują część wezwań do firm windykacyjnych. Gdy wezwanie przesądowe zostało uznane za doręczone i po okresie zdefiniowanej liczby dni od daty doręczenia należność nie wpłynęła na konto podmiotu, istnieje możliwość wygenerowania ewidencji wezwań, które eksportowane są w formie elektronicznej do firmy windykacyjnej, gdzie proces egzekucji należności jest kontynuowany. Jeśli firma z jakichś względów nie była w stanie wyegzekwować należności, wezwania wracają do podmiotu prowadzącego egzekucję z odpowiednią adnotacją. Jeśli proces może być kontynuowany, istnieje możliwość wygenerowania pozwu sądowego.
W przypadku osób notorycznie zalegających ze spłatą wysokich należności wobec podmiotu prowadzącego egzekucję, istnieje możliwość umieszczenia informacji o tych osobach w Krajowym Rejestrze Długów. Tak jak w przypadku innych dokumentów w programie, można wygenerować ewidencję zobowiązanych, a następnie w formie elektronicznej wyeksportować dane do KRD. Moduł KRD dostosowany jest do nowego API umożliwiającego obsługę zobowiązań w czasie rzeczywistym.
System umożliwia wymianę danych z Biurem Informacji Gospodarczej BIG Info Monitor. Osoby, które zalegają z płatnością będące odnotowane w takim biurze decydują się na szybsze spłacanie zaległości, względem osób niebędących zgłoszonymi.
Jednym z głównych założeń systemu jest udostępnienie użytkownikowi wglądu w pełną historię pasażera (zobowiązanego). Podczas ewidencji wezwania danej osoby zakładana jest kartoteka, która jest rozwijana w momencie wprowadzenia nowych wezwań czy też operacji wykonywanych na istniejących mandatach. W module kartoteki użytkownik otrzymuje zaprezentowany w formie wykresu drzewa podgląd wszystkich dokumentów (mandatów, wezwań itd.) danego zobowiązanego. Poza tym ma podgląd bieżących płatności oraz zewnętrznych dokumentów dotyczących danej osoby. Kartoteka ta, w użyteczny sposób przedstawia nie tylko hierarchiczny układ dokumentów, ale również informacje o operacjach, zmianach statusów dotyczących tych dokumentów. W związku z wprowadzonymi przepisami RODO, kartoteka została rozbudowana o rejestrowanie informacji pozwalających jednoznacznie wskazać użytkownika oraz czas
Moduł umożliwia wprowadzenie uwzględnionej anulacji lub umorzenia postępowania (całkowitego lub częściowego). Opiera się na słowniku przyczyn, co pozwala później na prowadzenie szczegółowych statystyk. Dodatkowo wydzielona została funkcja umorzeń socjalnych.
Moduł ten umożliwia wprowadzanie wpłat gotówką, przelewem lub kartą dokonanych przez pasażerów na każdym z etapów procesu dochodzenia należności za nieopłacone przewozy. Zapewnia również drukowanie dokumentów KP i KW oraz tworzenie raportów kasowych o wpłatach. Podczas przyjmowania wpłat możliwe jest naliczanie odsetek od zaległości. Szczególnym rodzajem wpłat jest opłata manipulacyjna, która istnieje w systemie, jako oddzielna pozycja. Czyni to system znaczenie bardziej przejrzystym i dokładnym. Istnieje również możliwość utworzenia rozbudowanego systemu ratalnego opłat. Dodatkowa funkcjonalność kontroli wpłat terminowych, pozwala na ustalanie opłat obniżonych. Istnieje możliwość rozksięgowywania nadpłat oraz wpłat niezwiązanych na wskazane przez użytkownika zobowiązania.
W module istnieje też możliwość zaimplementowania importu wpłat z systemów bankowych oferujących elektroniczną formę wyciągu. Funkcja ta jest dostępna przy wykorzystaniu wirtualnych subkont bankowych.
Dodatkowy moduł umożliwiający zintegrowanie systemu z centralą telefoniczną, automatycznego wybierania numerów telefonicznych do dłużników, odbierania połączeń wraz z automatyczną identyfikacją dzwoniącego oraz rejestrowanie rozmów.
Umożliwia wykorzystanie zebranych numerów telefonicznych do realizacji masowej wysyłki powiadomień np. o zbliżającym się terminie zapłaty.
Celem wykonywania zestawień w ujęciu księgowym. System został wyposażony w pełny moduł księgowy umożliwiający dokonywanie dekretów na wskazanych kontach księgowych. System jest zgodny z ustawą o rachunkowości. Działa w tle i jest bezobsługowy. Każda operacja finansowa jest powiązana z kontem księgowym. Gwarancja niezmiennych wartości i zestawień w zamkniętych okresach. Automatyczne księgowanie odsetek przyrostowo w chwili zamykania okresów księgowych. Umożliwia eksport danych księgowych do zewnętrznych plików i systemów.
Mechanizm automatyzujący proces usuwania danych osobowych z systemu po ustaniu podstawy do przetwarzania danych lub po zdefiniowanym terminie po zamknięciu sprawy.
Jest to zdecentralizowany moduł obejmujący m.in. zestawienia efektywności pracy kontrolerów z podziałem na linie, godziny wystawiania itp. Umożliwia również wyliczanie prowizji wg szerokiego zakresu zdefiniowanych kryteriów. Udostępniane są tu też funkcje powiązane z modułem magazynu numerów.
Moduł umożliwia prowadzenie ewidencji ( i dostęp do historii) reklamacji, czyli faktycznego zawieszenia sprawy do czasu jej wyjaśnienia lub zawieszenia na stałe. Pozwala też na pełną kontrolę rozpatrywania wniosków wraz z odpowiedziami. System pozwala na automatyczne wstrzymywania biegu naliczania odsetek do czasu rozpatrzenia sprawy.
Moduł wspiera zarządzanie dokumentami ścisłego zarachowania (mandatami) oraz kontrolę ich wykorzystania, czyli rozdysponowania dla kontrolerów. Użytkownik otrzymuje pełną kontrolę nad ciągłością ewidencji numerów oraz ich przyporządkowania.
Moduł umożliwia prowadzenie ewidencji użytkowników i haseł, przydziały uprawnień dla użytkowników do każdego z modułów z dokładną charakterystyką (możliwość dodawania, przeglądania, usuwania edytowania), pełną archiwizację danych itp. Administrator systemu ma możliwość określenia:
- Siły hasła,
- Historię ilości zapamiętywanych haseł,
- Ważności haseł
Moduł pozwala na rejestrowanie przesyłek za pośrednictwem Poczty Polskiej w wyniku działania systemu użytkownik otrzymuje konkretny numer nadawczy R dla każdego pisma, który może nadrukować na kopertę lub bezpośrednio na pismo. Użytkowanie modułu gwarantuje również możliwość pobierania informacji o aktualnym stanie przesyłki w formie elektronicznej (awizowanie, dostarczenie, zwrot).
Moduł ten pozwala na grupowanie kontrolerów i przydzielanie im indywidualnych rodzajów prowizji. Umożliwia naliczanie prowizji od każdej wpłaty lub w momencie zapłacenia mandatu.
W module dostępne jest narzędzie automatycznego generowania i wykonywania operacji wg ustalonego harmonogramu. Poza takimi generatorami dokumentów jak np. generowanie wezwań przedsądowych, możliwa jest automatyczna obsługa przedawnień, niespłaconych systemów ratalnych i reklamacji.
Jest to moduł każdorazowo dostosowywany do potrzeb konkretnego użytkownika. Umożliwia (o ile pozwolą na to możliwości techniczne programów) wymianę danych z aplikacjami funkcjonującymi u podmiotów związanych z procesem obsługi umów przewozowych, jak np.:
- Z systemami finansowo – księgowymi użytkownika,
- Z systemami firm dokonujących kontroli dokumentów poświadczających wniesienie opłaty przewozowej.
W skład tego modułu wchodzą bazy danych wspomagające pracę programu, jak np.:
- Podmioty uprawnione do poboru opłat (kurierzy, kontrolerzy),
- Numery pojazdów, przystanki, linie, ulice,
- Dłużnicy (dane zobowiązanych, rodzaje dokumentów),
- Wezwania (rodzaje reklamacji, raportów itp.),
- Koszty i opłaty,
- Elementy egzekucji (pozycje pozwów itp.).
Moduł umożliwia na przykład skanowanie mandatów lub wpływających pism odwoławczych. Zeskanowane dokumenty powinny być odpowiednio przechowywane i udostępniane. To bardzo ważny etap budowy archiwum elektronicznego.
Moduł pozwala na zapisywanie i powiązywanie dokumentów (przechowywanych w formie elektronicznej) z zapisami w bazie. Usługa przechowywania i udostępniania plików polega na zarządzaniu dokumentami, które są chronione przed niepowołanym dostępem. Jednocześnie możliwość ich odnalezienia przez osoby uprawnione jest procesem niezwykle szybkim.
To miejsce, w którym system generuje raporty porównawcze zestawiające efektywność, umożliwia analizę pracy poszczególnych użytkowników systemu.
System wyposażony jest w edytor wydruków FastReport umożliwiający szybkie i proste definiowanie spersonalizowanych wydruków. Wyposażony jest w mechanizmy umożliwiające wyeksportowanie danych w wielu popularnych formatach.
Moduł ten udostępnia szerokie możliwości raportowania zgromadzonymi danymi na wielu płaszczyznach (czasowych, strefowych itd.). Oferuje różnorodne zestawienia np.: raporty statystyczne, raporty rachunkowe i wyciągi z kartotek o wezwaniu. Program zawiera wiele wstępnie zdefiniowanych raportów, które mogą być analizowane w różny sposób poprzez wykorzystanie funkcji wyboru i sortowania. Prosta nawigacja pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do zawartych w raporcie szczegółowych informacji. Moduł umożliwia łatwe tworzenie dowolnej ilości zestawień spełniających indywidualne potrzeby i wymagania użytkownika. Aby ułatwić tworzenie raportów program posiada kreator raportów. Oferuje on pomoc na każdym etapie podczas definiowania zapytania. Użytkownik może tworzyć raporty o wybranym przez niego stopniu szczegółowości, zgodnie ze swoimi wymaganiami.